У розділі “Авторські казки” зібрана велика колекція відомих і улюблених нами і нашими дітьми казок письменників-класиків світової літератури. На відміну від народних казок, авторські казки мають одного “батька” – письменника, який показав своє індивідуальне бачення казкової історії.
Казки зарубіжних письменників читати
Сім років працював Ганс у господаря, а потім вирішив звільнитися і сказав йому: – Вийшов термін моїм наймам, господарю. Заплати мені те, що я заробив, бо вертатиму додому, до матінки. Господар не пошкодував для нього нагороди – віддав колишньому наймиту цілий золотий зливок завбільшки як Гансова голова. Загорнув Ганс плату …
Read more
ПЕППІ ОСЕЛЯЄТЬСЯ У ВІЛЛІ “ХОВАНКА” На околиці малесенького містечка в старий, занедбаний садок, у садку стоїть старий будиночок, а в ньому мешкає Пеппі Довгапанчоха. Їй дев’ять років, і мешкає вона там сама-самісінька. Нема в неї ані мами, ані тата. І, власне, це й добре, бо ніхто їй не каже йти …
Read more
— Ні, більше мені не витримати, – зовсім, несподівано сказала мама Гуннара та Гунілли перед Новим роком. – І мені, – підтвердив тато. Гуннар та Гунілла, лежали в дитячій і усе чули. Вони добре розуміли, що саме більше не можуть витримати їхні мама з татом. Адже Гуннар і Гунілла хворіли …
Read more
Зараз я розповім вам про одну найдивовижнішу подію, яка трапилася зі мною в житті. Це сталося два роки тому. Тоді мені було лише шість років. Зараз мені вісім. Звати мене Брітта-Кайса. Хоча, власне, яке це має відношення до справи! Мама, тато і я живемо в маленькому-премаленькому будиночку, оточеному таким же …
Read more
— Немає в лісі ніяких розбійників! — крикнув Петер, розмахуючи своїм дерев’яним мечем, і вибіг на ґанок. — Немає в лісі ніяких розбійників! Давно стемніло, і бабуся півгодини тому визирала з вікна і кликала Петера додому. Але він загрався на вулиці з хлопчиками. До чого ж подобалося йому у бабусі, …
Read more
На одній з тихих лондонських вулиць жила собі родина Дарлінгів. Зрозуміла річ, були в ній тато й мама Дарлінги, а також Венді, Майкл та Джон — їхні діти. Ще була в дітей няня, треба сказати, дещо незвичайна,— такі не часто доглядають дітей,— Нана, собака з породи сенбернарів. Нана і діти …
Read more
Жив колись на безлюдному острові неподалік узбережжя Червоного моря парс, од капелюха якого сонячні промені відбивалися у більш‑аніж‑східній пишнóті. З усього особистого майна мав цей чоловік, котрий, як ви пам’ятаєте, мешкав біля Червоного моря, лише згаданий вище капелюх, ніж та кухонну плитку, яку, мої любі, ніколи не можна чіпати; особливо …
Read more
В дірі, куди Око Червоне залізло, Гукнуло воно Шкірі Зморщеній грізно. Ось що маленьке Око сказало: «Нагу, виходь, тебе смерть тут застала!» Око до ока й чоло до чола, (Нагу, тремти – твоя сила мала.) Ґерць закінчиться – один з нас помре; (Нагу, до бою! Наша бере!) Ну ж бо, …
Read more
Кенгуру не завжди виглядав так, як тепер. Давним давно це був зовсім інший звір, з чотирма ногами, сірий, пухнастий і дуже пихатий. Потанцювавши на пагорбі в самій середині Австралії, він пішов до маленького бога Нка. Прийшов він до Нка близько шостої години ранку і сказав: – Зроби мене несхожим на …
Read more
Надворі був страшенний холод, завірюха крутила, і ніч насувалась, остатня ніч старого року, саме на Меланки. Такої темної та холодної ночі, що добрий хазяїн і собаки не вижене, вбога дівчинка, босоніж, простоволоса, пленталась собі вулицею. На ній, правда, й були черевики, як вона з дому виходила, але ненадовго: вона, бач, …
Read more
Жив-був старий-поет, такий славний старий і справжній поет. Раз, увечері, він сидів собі вдома, а на дворі розбушувалася негода. Дощ лив, як з відра, але старому-поетові було так затишно і тепло біля грубки, де яскраво горів вогонь і, весело з шипінням пеклися яблука. – Погано біднякам в таку погоду; нитки …
Read more
У вузькому, кривому провулку, в ряді інших жалюгідних будиночків, стояв вузький та високий будинок, наполовину кам’яний, наполовину дерев’яний, готовий розповзтися в усі кінці. Жили в ньому бідні люди; особливо бідна і вбога була комірчина під самим дахом. За вікном комірчини висіла стара клітка, в якій не було навіть справжньої мисочки …
Read more
Жило собі маленьке Козеня, яке навчилося лічити до десяти. Якось підійшло воно до великої калюжі, стало над нею як укопане і довго дивилося на себе у воді. А тепер послухай, що було далі. — Один! — сказало Козеня. Це почуло Теля, що гуляло поблизу й скубло травичку. — Що це …
Read more
Був сонячний зимовий день. Бабуся, яку називали – “Чайна ложка” стояла біля кухонної лави і чистила картоплю. Біля печі лежала кішка. – Мяу! – сказала кішка і сіла навпроти бабусі. – Мяу, мяу, – відповіла бабуся. – Напевно ти хочеш мені щось розповісти. На це кішка нічого не відповіла. Вона …
Read more
Ну і бенкет зробили нам вчора в палаці! — сказала одна літня миша іншій миші, якій не довелося побувати на придворному бенкеті. — Я сиділа двадцять першою від нашого старого мишачого царя, а це не так уже й погано! І чого тільки там не подавали до столу! Зацвівший хліб, шкірку …
Read more
Виріс під сосною гриб Мухомор. Побачив він одного разу своє відображення в крапельці роси – і запишався: «До чого ж я гарний!» І став цей хвалько над іншими грибами насміхатися та жартувати: – Гей, рижики! Сховайте свої руді носи! А рижики відповідають: — Ми хоч і руді, та смачні! — …
Read more
У далекій Аравії, казковій країні чудес, було колись місто Аграба. Воно простягалося на всі боки від пишного султанського палацу, що височів над ринковою площею, над лабіринтом вуличок і провулків. На цих вуличках тіснилися, притискаючись один до одного, хатинки — всі однаково білі, всі однаково скромні зовні, а в середини наповнені …
Read more
До Різдва залишався лише один день, але роботи у гномів не ставало менше. А все тому, що їх дорога Білосніжка обіцяла провести цей самий прекрасний і урочистий день разом з ними! Гноми старанно протирали шибки у віконцях, мили посуд, підмітали підлогу та полірували стіл. Вони дуже старалися, тому що знали …
Read more
Чи чув ти колись тоненький голосочок, що шепоче щось прямо у вухо? Чи переливчастий дзвін крихітних дзвіночків за вікном? А може, ти бачив слід чарівного пилку в повітрі? Тоді ти знаєш, про що я говорю. Феї існують! Вони і тут і там. Вони повсюду! А тепер, з твого дозволу, я …
Read more
В одному селі жив молодий селянин на ім’я Ганс. А його двоюрідний брат весь час намагався знайти для нього багату наречену. От якось звелів він Гансові сховатися за піччю, а сам натопив її гарненько, дав «женихові» горня з молоком, буханець білого хліба та брязкучу монету і сказав: – Криши хліб …
Read more
В одного мельника не було родини – тільки троє учнів. Якось він скликав їх і каже: – Рідних дітей мені Господь не дав, тож хочу відписати млин одному з вас. А матиме його собі той, хто знайде для мене найкращого в світі коня. Ступайте, а через сім років вертайтеся, та …
Read more
В одного заможного селянина не було дітей. Через те з нього так часто насміхалися, що одного разу спересердя він сказав дружині: – Ми мусимо обов’язково мати дитину, хай навіть їжака, аби наш був! Невдовзі знайшлася в них дитинка, але якась дивна: від голови до пояса це був їжак, а нижче …
Read more
Жили колись два брати, один багатий, а другий бідний. Багатий нічим не допомагав бідному, і той ледве животів на світі, часом доходило до того, що й шматка хліба не було для жінки та дітей. Якось їхав він своїм візком через ліс, коли гляне – а при дорозі височить велика гола …
Read more
Жила колись на світі королівна. І була в палаці, у високій вежі, зала з дванадцятьма вікнами, що дивились на всі сторони світу білого. Як вона, бувало, зайде в ту залу і гляне навкруги, то бачить усе своє королівство. Гляне в перше вікно – бачить краще, ніж усі люди, гляне в …
Read more
Жив колись на світі один бідний селянин. Він не мав і клаптика землі, була в нього лиш маленька хижка та єдина донька. От вона й каже батькові: – Давай випросимо в короля хоч трохи землі та будемо її обробляти. Король чув уже про їхню бідність і подарував їм клаптик облогу. …
Read more
Жив собі мірошник, і мав він гарну дочку – ото було й усе його багатство. Але він був великий хвалько. Трапилося йому якось розмовляти з самим королем. От він і хвалиться йому: – А моя дочка вміє з соломи золоті нитки прясти! – Таке мистецтво мені подобається, – мовив король. …
Read more
В одного короля було три сини, яких він однаково любив, і тому не знав, кому з них після своєї смерті залишити королівство. Коли прийшов час умирати, покликав він синів до себе й сказав: – Любі діти, думав я, думав, кого посадити на королівський трон, і вирішив – той із вас …
Read more
Якщо солдат нічого не боїться, то й сумувати йому нічого. Ось один чоловік відбув термін військової служби та вийшов у відставку. Оскільки ніякому ремеслу не навчався й заробити собі нічого не міг, то став мандрувати по світу та милостиню в добрих людей просити. На плечах мав солдат старенький плащ, та …
Read more
Була в одного короля донька незвичайної краси, але така вередлива, що жоден із наречених не здавався їй гарним. Вона відмовляла кожному та до того ще й насміхалась. Одного разу наказав король влаштуваити великий бал і запросив на нього всіх наречених королівства. Але знову дочка в кожному знаходила щось погане. Особливо …
Read more
Колись давно жили собі король і королева. І щодня вони зітхали: – Ох, якби в нас була дитина! А дитини все не було. Та одного разу, як королева купалася в ставку, з води на берег вилізла жаба та й каже їй: – Твоє бажання здійсниться. Не мине й року, як …
Read more
У чому ж особливість такої казки? По-перше – це чарівний сюжет, можливо майстерно переписаний зі старого народного оповідання на літературну мову. По-друге – це казка-фантазія самого автора, придумана і написана ним особисто. І в цілому, розповіді класиків, є одним з найважливіших розділів класичної літератури.
Вкрай рідко можна зустріти людину, яка не читала б про пригоди героїв казки “Бременські музиканти”, яку написали брати Грімм. І кожен з нас напевно знає такі казки як “Кіт у чоботях” і “Червона шапочка” подаровані нам автором Шарль Перро. І не будемо забувати про Снігову королеву і олов’яних солдатиків, що з’явилися з-під пера Ганса Християна Андерсена. Всіх нас буквально виростили чудові казки класиків. Казкові історії відомих письменників читають від малого до великого в будь-якій точці земної кулі.
Сенс чарівних творів полягає в пізнавальної та виховної функції – це свого роду легка бесіда між поколіннями. Улюблених героїв і їх пригоди ми пам’ятаємо все життя, хоча іншу інформацію забуваємо швидко. Саме тому дуже важливо вибирати правильні казки для дітей, так як це міцний фундамент морального і естетичного розвитку особистості дитини. Розповіді письменників, перевірених поколіннями, найбільше підходять для цих цілей. Але іноді і дорослим не завадило б читати авторські казки класиків. Часом саме казка дає відповідь на складний життєвий питання.
Нижче ви можете ознайомитися зі списком казок письменників. Весь матеріал надано у вільному доступі і абсолютно безкоштовно.