TOU

Байки в українській літературі

Байка, як стародавній жанр літератури, народилась та здобула свою популярність ще в часи античності. Її засновником, так би мовити “батьком”, вважається Езоп, що мешкав у Стародавній Греції в VI столітті до нашої ери. У творах Езопа тварини виступали головними героями, а через їх образи автор висміював людські недоліки.

Верша та Болото

Рибалонька, митець усе в воді ловити,
Бажаючи поймать в’юнів,
В Болото Вершу засторчив.
Довгенько щось вона там мусила сидіти,
Язик жіночий є, да нічого робити
(А зроду, мабуть-то, що не плоха була)…

Read more

Чиж і Щиглик

Чиж, вилетiвши на волю, зустрiвся з давнiм своїм приятелем Щиглем, i той спитав його: — Як ти, мiй друже, звiльнився? Розкажи менi! — Дивом, — вiдповiв полонянин. — Багатий турок приїхав посланцем у наше мiсто i, прогулюючись задля цiкавостi по торговицi, зайшов у наш пташиний ряд, де нас бiля чотирьохсот …

Read more

Голова і тулуб

— Як би ти жила, — спитав Тулуб Голову, — коли б з мене не витягувала для себе життєвих соків? — Це так, — відповіла Голова, — але ж у нагороду тобі моє око як світло, а я допомагаю радою. Сила: Народ повинен служити керманичам своїм і годувати їх.

Read more

Дві курки

Випало якось Дикій Курці залетіти до Домашньої. — І як це ти, сестрице, в лісах живеш? — спитала Домашня. — А точнісінько так, як інші лісові птахи, — відповіла Дика. — Годує мене той самий бог, що й диких голубів. — Вони ж можуть добре літати, — проказала господиня. — …

Read more

Вітер і Філософ

— А щоб тебе чорти забрали, проклятий!… — За що ти мене лаєш, пане Філософе? — спитав Вітер. — За те, — відповів Мудрець, — що як тільки я відчинив вікно, аби викинути часникове лушпиння, ти так війнув своїм проклятим вихором, що все розсипалося по столу і світлиці. Окрім того, …

Read more

Пан та собака

На землю злізла ніч… Нігде ані шиширхне;
Хіба то декуди скрізь сон що-небудь пирхне,
Хоч в око стрель тобі, так темно надворі.
Уклався місяць спать, нема ані зорі,
І ледве, крадькома, яка маленька зірка…

Read more
1 2 3

Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.

Байки для дітей

Байки – це твори з коротким змістом, завдяки чому їх легко читати. Зазвичай такі розповіді містять багато гумору та сатири, що викликає посмішку у маленького читача, а це допомогає з легкістю зрозуміти сюжет і мораль байки. Дитина швидко запам’ятовує та цитує улюблену байку, що сприяє розвитку та зміцненню пам’яті. А якщо дитина не втомилась, на додаток можна прочитати ще одну байку або казку на вибір.Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.

Байки для дітей

Байки – це твори з коротким змістом, завдяки чому їх легко читати. Зазвичай такі розповіді містять багато гумору та сатири, що викликає посмішку у маленького читача, а це допомогає з легкістю зрозуміти сюжет і мораль байки. Дитина швидко запам’ятовує та цитує улюблену байку, що сприяє розвитку та зміцненню пам’яті. А якщо дитина не втомилась, на додаток можна прочитати ще одну байку або казку на вибір.