TOU

Адаптація дитини за кордоном

Адаптація дитини за кордоном

Переїзд за кордон – це складне рішення для багатьох українських сімей, яке приймається через воєнні дії. Батьки в першу чергу намагаються захистити своїх дітей, тому їдуть до іншої країни. Зараз українці в Польщі, Німеччині, Голандії, Бельгії та інших європейських країнах дуже звичне явище. Але саме після переїзду на нове місце виникають деякі труднощі, особливо адаптація дітей в нових умовах.

Ми дамо деякі рекомендації, як зробити так, щоби малеча швидко і без психологічних травм звикла до нового життя.

Корисні лайфхаки для батьків:

  1. Вигадайте щоденні ритуали.  Наприклад, кожен день, коли дитина прокидається, завжди робіть одні й тих дії: разом вмивайтесь, снідайте, розмовляйте про плани на день і т.д. Кожен ранок повинен бути схожим на всі попередні, це заспокоїть дитину.
  1.  Якщо дитина дуже хвилюється перед відвідуванням нової школи або садка, дайте їй символічну річ, наприклад, вашу прикрасу,брелок або маленьку шграшку. Ця дрібничка нагадуватиме про вас під час вашої відсутності.
  2. Створіть мовне середовище. Часто діти відмовляються вчити нову мову. Тут важливо не наполягати та не змушувати. Почекайте деякий час, поки дитина звикне. Можливо вона почне спілкуватися з новими друзями-іноземцями, що посприяє до початку навчання нової мови.

Як піклуватися про дитину до трьох років?

Така вікова категорія дітей сприймає переїзд найкраще за інших. Малюкам зовсім не важливо де вони знаходяться, їм потрібна тільки мама поруч. А якщо дитинка буде постійно отримувати тактильний контакт у вигляді обійм, цілунків, легкого масажу, відчуття спокою та безпеки не покидатиме її.

Тут вже більш важливо потурбуватися своє фізичне і психічне здоров’я. Малечі потрібна добра та лагідна мама.

Діти дошкільного та молодшого шкільного віку під час переїзду за кордон

Переїзд у такому віці може спровокувати особлиї складнощі. Дитина, вже звикла до свого садочка або школи, вже мала улюблених педагогів,  друзів. І саме різка зміна середовища та відсутність знайомих облич може бентежити  і лякати.

В такому становищі важливо проявляти максимум уваги й тепла до дитини, щоб заспокоїти її. Тут діють ті ж методи, що й з малюками: обійми, погладжування, теплі слова. Однак миттєвого результату  не очікуйте – адаптація може зайняти довгий час.

Також переїзд може спровокувати тривожність, ознаками якої є проблеми зі сном, страхи, гризіння нігтів тощо. Ці прояви зазвичай швидко проходять. Але якщо проблема турбує дитину довгий час, треба звернутися до психолога.

Як полегшити адаптацію до школи за кордоном?

Головне для успішної адаптації в новій школі  – максимальна довіра до вчителя.  Для того щоб дитина не хвилювалася перед початком занять, було би ідеально заздалегідь познайомитися з вчителем. При цьому варто демонструвати своє позитивне відношення та довіру до педагога. Так дитина зрозуміє, що вона в безпеці.

Буде також корисно, якщо дитина перед початком занять познайомиться з новою школою. Приведіть її до закладу, щоб вона могла оглянути клас чи ігрову кімнату. Якщо це не можливо, знайдіть  фото чи відео приміщень та покажіть дитині.

Як підтримати підлітка?

Підліткам адаптуватися за кордоном найважче, оскільки вони вже жили самостійним життям, мали своє оточення та друзів. Важливо уміти слухати їх, навіть якщо вони скаржаться або проявляють агресію. Не сприймайте це як претензію – це лише їх спосіб висловлювати емоції.

Якщо підліток має проблеми з адаптацією, будьте опорою для нього. Зміни сприяють формуванню стійкості, і з вашою підтримкою дитина пройде цей період успішно.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: