TOU

Біль у спині — чому виникає та якого лікування потребує

Біль у спині — це частий симптом, який може розвиватися в різному віці та в осіб будь-якої статі. Його поява пов’язана з різноманітними причинами, а клінічні ознаки можуть значно відрізнятися в різних людей навіть зі спільним діагнозом. При цьому він приносить великий дискомфорт, майже блокуючи рухи у хребті, що унеможливлює виконання більшості звичних справ. З болем у спині некомфортно стояти, сидіти, нахилятись і повертатись, він виснажує та заважає вести нормальне життя. При цьому більшість людей, вважаючи больовий синдром проявом сильної втоми, зосереджуються на самолікуванні та приймають знеболювальні без попередньої діагностики. Такий шлях не є правильним, адже приглушує інтенсивність симптому, не впливаючи на причину. Позбутися захворювання таким чином неможливо, а з часом ситуація буде значно погіршуватися без правильної терапії. Так, у лікуванні дорсалгії лікарі найчастіше рекомендують використовувати нестероїдні протизапальні, які впливають на патогенез хвороби, наприклад Диклоберл. Також для важких випадків застосовують і більш серйозну медикаментозну терапію, зокрема різноманітні блокади. У будь-якому разі, щоб отримати допомогу та лікувати причину, а не симптом, необхідно звернутися до спеціаліста, який призначить комплексну діагностику — рентгенографію, КТ, електроміографію. На підставі результатів індивідуально підібраних досліджень вам буде призначено терапію.

Які виділяють види дорсалгії

Спеціалісти виділяють декілька видів дорсалгії залежно від механізму виникнення:

  1. Ноцицептивна. У цьому разі існує фактор, який подразнює больові рецептори, провокуючи біль. Так проявляють себе запальні процеси, травми та інші ушкодження.
  2. Нейропатична. Виникає через пряме ураження нервів, через що людина починає відчувати біль у ділянках їх іннервації. Так проявляє себе радикулопатія.
  3. Змішана. Діагностується, якщо присутній фактор, який одночасно пошкоджує тканини й нерви. Така форма характерна для онкологічних процесів.
  4. Психогенна. Вона виникає на фоні постійного стресу, нервового та емоційного перенапруження, сильних переживань. Біль виникає через занепокоєння, а не через реальні органічні порушення.

 

Біль у спині — чому виникає та якого лікування потребує

 

Як лікують біль у спині

Щоб досягти швидкого та вираженого терапевтичного ефекту, необхідно впливати на всі ланки патогенезу. Застосовують:

  1. протизапальні — для зменшення інтенсивності патологічного процесу;
  2. міорелаксанти — щоб послабити спазмовані м’язи;
  3. лікувальну гімнастику — щоб відновити обсяг рухів та нормальне кровопостачання;
  4. масаж — з тією ж метою.

Комбінацію цих методів застосовують майже для всіх хворих, щоб відновити функціональну здатність хребта. Винятком є лише психогенний біль, який лікується переважно заспокійливими.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: