TOU

Діти і косметика: чи варто дозволяти використовувати?

Чи можна використовувати косметику дітьми – тема, яка завжди була предметом гарячих дискусій. Дехто вважає, що вона провокує надмірниенавантаженням на ніжну дитячу шкіру,що може спровокувати деякі проблем зі здоров’ям. Інші навпаки переконані, що косметика може бути безпечною,навіть корисною, наприклад  https://biodea.ua/patchi/ , якщо використовувати її з урахуванням особливостей шкіри дитини.

Що треба врахувати при виборі дитячої косметики

Перший і основний аргумент проти використання косметики дітьми полягає в тому, що дитяча шкіра дуже чутлива до впливу на хімічні компоненти, які містяться у багатьох косметичних засобах. Такі інгредієнти можуть спричинити важкі алергічні реакції, викликати  подразнення  шкіри. Подібне особливо небезпечне в  віці, коли захисні функції організму ще не сформовані остаточно.

Використання косметичних засобів може мати певні наслідки для здоров’я дітей такі як:

  • Почервоніння, свербіж, алергічні висипи або навіть дерматит;
  • Використання косметичних засобів може бути пов’язане з певними ризиками для здоров’я, такими як розвиток раку або порушення гормонального фону.

З іншого боку, є косметичні засоби, які мають м’яку формулу без агресивних хімічних компонентів і створені спеціально для дітей. Така косметика  допомогає дітям у догляді за шкірою та вчить їх основам гігієни.

Додатковою обставиною цієї дискусії, є психологічний аспект. Використання косметики може підвищити  самооцінку багатьох дівчаток та хлопчиків  та допомогти їм із становленням особистості.

Як правильно використовувати косметику дітям

Якщо дотримуватись певних правил щодо використання косметики,  можна уникнути деяких негативних наслідків для здоров’я.

  • Важливо чітко дотримуватися рекомендацій виробника щодо віку, з якого можна користуватися певним косметичним засобом. Заборонено використовувати продукти, призначені для дорослих, на дітях.
  •  Використовуйте  спеціальні косметичні засоби, призначених саме для дітей. Вони мають нейтральний склад та не містять агресивних компонентів, що можутьзавдати шкодити дитячій шкірі.

Альтернатива косметики для дітей

Окрім звичайних косметичних засобів, існуює і альтернативна методика догляду за дитячою шкірою, яка може бути не менш ефективною та безпечною.

1. Натуральні засоби

Використання натуральних компонентів для догляду за шкірою дитини може бути відмінною альтернативою хімічним продуктам. Масла, екстракти рослин та інші природні складові можуть допомогти зберегти здоров’я та м’якість шкіри малюка.

2. Домашні рецепти

Багато батьків вибирають виготовлення косметичних засобів для дітей вдома. Вони можуть використовувати різні складові, які легко доступні та не мають шкідливого впливу на дитячу шкіру.

Рішення про використання косметики дітьми повинно бути зроблено з урахуванням  всіх вищенаведених рекомендацій з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини. Важливо обирати якісні та безпечні засоби, а також вчасно почати пояснювати  дитині про те, як правильно доглядати за своєю шкірою та виробляти здорові звички щодо використання косметики.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: