TOU

Обкатка літніх шин – для чого вона потрібна і як проводиться

Купити резину для літа – це необхідність кожного водія, щоб не було проблем із керуванням автомобілем на сухій та мокрій дорозі. Але відразу експлуатувати її на максимальних оборотах не можна – для початку варто провести правильну обкатку.

Обкатка літніх шин: навіщо потрібен цей процес?

Особливості обкатки літніх шин

Нові літні шини купити недостатньо для забезпечення комфортної їзди. Їх ще потрібно правильно обкатати, дотримуючись рекомендацій експертів та правил дорожнього руху. Нехтувати ними не можна, оскільки здоров’я та життя водія і оточуючих – передусім.

Головна суть обкатки – щоб стерся верхній шар гуми, який має мінімальний коефіцієнт зчеплення з дорогою. Ним покриваються всі нові покришки відразу після виробництва. Це захисне мастило захищає резину від механічних пошкоджень і не змивається звичайною водою – для її усунення потрібне тертя об дорогу.

Кожен виробник рекомендує обкатувати шини зі швидкістю не більше 80 км/год. Замість терміну по часу вказується кілометраж, який мають проїхати літні шини у такому режимі. В середньому, це 300-500 км, залежно від типу гуми та бренду. Водій може подолати цю дистанцію як за 1-2 виїзди, так і розділити процес на тиждень-місяць.

В процесі обкатки рекомендується відмовитись від різких маневрів – не тиснути педаль до підлоги при розгоні та гальмуванні. Покришки вимагають часу, щоб адаптуватися до нових умов.

Правила, яких необхідно дотримуватись при обкатці:

  1. Вибирати дороги з рівним асфальтованим покриттям. На ґрунтовці гума набагато швидше і нерівномірно стирається.
  2. Регулярний контроль внутрішнього тиску. Шини підкачувати потрібно згідно з рекомендаціями виробника – брак або перевищення норми негативно позначиться на керованості та гальмівних властивостях.
  3. Виключити заїзди на бордюри. Нову резину купити необхідно не для того, щоб на поверхні відразу утворилися грижі або ще гірше – порізи чи проколи.

Обкатка потрібна не тільки шинам – це чудовий спосіб вивчити їхню поведінку для самого водія. Було б непогано проїхатися в цей період по мокрому покриттю, але при цьому скинути швидкість до рівня нижче середнього. Це стане страховкою водія на випадок, якщо в повороті гума почне ковзати.

Обкатка проведена – що далі?

Коли водій подолає потрібну дистанцію, бажано не ігнорувати відвідування шиномонтажного сервісу для діагностики та балансування коліс. КД (комп’ютерна діагностика) перевірить, у якому стані перебувають скати після обкатки. Якщо шофер дотримувався рекомендацій, об’їжджав ями та бордюри, проблем бути не повинно. Якщо і проявляться певні дефекти, засмучуватися не потрібно – чим раніше вони виявлятимуться, тим простіше їх усунути.

Які диски під нові шини купити?

Під нові шини диски також знадобляться. Якщо у водія залишився комплект з попередньої гуми, ковпаки купувати не обов’язково.

Але є водії, які разом із шинами оновлюють і диски. На сайті Goroshina.ua вони продаються двох видів – литі та сталеві. Купити диски з лиття міцного алюмінію або титану рекомендується для їзди рівними дорогами. Вони мають меншу вагу, що позитивно впливає на якість керованості машиною і зменшує витрати палива.

Сталеві диски знадобиться, якщо в регіоні експлуатації автомобіля немає якісних доріг. У таких умовах литі ковпаки, незважаючи на свою міцність, можуть тріснути. Штамповані диски витримують найсильніші удари і не розколються – максимум, погнуться. Для повернення їхньої початкової форми достатньо мати ударний інструмент під рукою.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: