TOU

Які меблі потрібні малюкові до року

В очікуванні малюка молода сім’я готується, обладнує дитячу кімнату, закуповує необхідні меблі, одяг та аксесуари. Коли така кімната буде окремою, у ній легко можна розмістити все, що необхідно. Якщо дитина спочатку перебуватиме у спальні з батьками, важливо заздалегідь спланувати, що й куди ставитимете. Що має бути в кімнаті для дитини віком до 12 місяців, розкажемо у статті.

Які меблі потрібні малюкові до року

Дитяче ліжко

Педіатри та психологи вважають, що малюк має спати окремо. По-перше, це дає йому змогу відчувати власний простір. По-друге, дає можливість мамі повноцінно відпочити в ліжку, не хвилюючись потривожити сон дитини. Ліжко для малюка має бути виготовлене з безпечних, екологічно чистих матеріалів. Оптимальний варіант — дерево: ясен, бук, дуб, сосна чи береза. Її покриття має бути лаковим на водній основі або у вигляді гіпоалергенної фарби. Цю інформацію виробник зазначає в сертифікаті якості на ліжко. Бюджетний варіант — манеж для дитини, виконаний із міцного пластику без бісфенола-А у складі. Хороше рішення — вбудовані додаткові шухляди під ліжком. У них можна зберігати одяг, дитячі іграшки та аксесуари.

Практичний комод

Ідеальне рішення — комод і одночасно пеленатор. Такі меблі поєднують дві функції: забезпечують місце для зберігання всіх необхідних речей малюка, косметики, вологих серветок, а також дають змогу легко перевдягати дитину, сповивати, доглядати її. Вибираючи комод, звертайте увагу на матеріал виготовлення, розмір та колір. Ідеально, якщо відтінок комода буде виконаний в одній гамі з ліжечком.

Стільчик для годування

Час летить швидко, і вже у 5 місяців, коли дитину можна тримати в напівсидячому положенні, стане в пригоді стільчик для годування. Сучасні виробники пропонують моделі, які ідеально відповідають анатомічним особливостям тіла дитини. Модель можна вибирати з натурального дерева або пластику. Важливо звертати увагу на базу: ніжки повинні мати перемички, що забезпечує стійкість сидіння, навіть якщо малюк буде дуже активним. В інтернет-магазині можна вивчити асортимент товарів та дізнатися ціни на стільчики для годування. Після цього зробити власний вибір.

Крісло або диван для мами

У кімнаті малюка обов’язково потрібно встановити місце для батьків. Тут мама зможе відпочити, взяти на руки дитину й погодувати, захитати її або просто спостерігати, як малеча спить у ліжку.

Додаткові поради

Скористайтесь такими рекомендаціями:

  1. якщо вистачає місця в кімнаті, можна заздалегідь придбати ігровий манеж із сітчастими стінками — там дитина зможе перебувати приблизно з 6 місяців;
  2. під час обладнання дитячої кімнати враховуйте, що там має бути максимум денного світла, але якщо вікна виходять на південну сторону, то використовуйте фіранки влітку, щоби підтримувати оптимальний мікроклімат;
  3. уникайте яскравого освітлення в кімнаті малюка — краще віддати перевагу точковому приглушеному світильнику.

Ще одна порада: покласти біля ліжечка або просто в кімнаті невеликий палас. Він трохи приглушує звуки та робить приміщення затишним.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: