TOU

Як зацікавити дитину до читання книжок?

Як зацікавити дитину до читання книжок?Знайомство дитини зі світом книг –  це важливий етап її розвитку. Однак, зацікавити дитину до читання інколи буває важко. Ви довго та ретельно намагаєтесь пояснити, як це корисно та важливо в подальшому житті. Але малюк не хоче читати, він хоче лише слухати казки. Що ж робити? Як все ж таки заохотити дитину до читання?

Не хвилюйтесь! Якщо підійти до цієї проблеми з розумом, виявиться, що вона зовсім не страшна. Головна порада: не треба змушувати дитину читати. Ви таким чином навпаки ненароком відіб’єте любов до читання на все життя.

А як поводитися в такій ситуації – пропонуємо наступні поради.

1. Обирайте справді цікаві книги

Треба вибирати книги, які відповідають віку та інтересам  дитини. Знайомте маленького читача з різними жанрами та тематиками книжок. Не сподобались казки – спробуйте короткі розповіді про тварин або інших персонажей або ж віршовані твори.

2. Зробіть читання книжок цікавим

Спробуйте змінити інтонацію голосу, підібравши «свій голос» для кожного персонажу оповідання. Це створить незабутню атмосферу та емоції під час читання. Якщо дитині це дійсно сподобається, вона буде більше зацікавлена і захоче ще не один раз повернутися до улюбленої книжки.

3. Свій час для читання

Встановіть час для читання на постійній основі, наприклад, перед сном. Регулярність допоможе виробити  звичку  бажання читати.

4. Створіть комфортне місце

Зробіть затишний куточок для читання книжок. Облаштуйте його подушками, ковдрами та якісним світлом. Зручне місце може стати улюбленим та  зробити рітуал читання більш привабливим для дитини.

5.Будьте прикладом

Читайте самі –  якщо дитина бачить, що ви самі цінуєте літературу і постійно читаєте, вона може почати наслідувати ваш приклад.

6.Залучайте малечу до вибору книг

Дозволяйте дітям самостійно обирати книги, які їм подобаються. Обов’язково купуйте книжки разом.  Так вони будуть більше зацікавлені, якщо відчуватимуть право вибору на свій смак.

7.Організовуйте книжкові заходи

Як тільки дитині дозволить вік, запишіть її до бібліотеки – це стане справжньою подією для неї. Самостійно проводьте заходи, пов’язані з книгами.  Напиклад створіть історію разом, змінюючи події або додаючи нових персонажів. Використовуйте для цього технології аудіо, та які включають звук та спеціальні ефекти, такі як візуалізація.

Розвиток любові до читання – є важливою частиною виховання вашої дитини. Не переймайтеся, якщо малюк більше цікавиться іншими речами.  Усьому свій час.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: