TOU

Байки в українській літературі

Байка, як стародавній жанр літератури, народилась та здобула свою популярність ще в часи античності. Її засновником, так би мовити “батьком”, вважається Езоп, що мешкав у Стародавній Греції в VI столітті до нашої ери. У творах Езопа тварини виступали головними героями, а через їх образи автор висміював людські недоліки.

Старий і троє молодих

Старий збиравсь садити деревце.
«Вже хай би будував; та як садить в ті літа,
Коли ідеш із цього світа!» —
Казали, бачивши оце,
Три юнаки, та ще й з Старого глузували:
«Щоб плід якийсь тобі твої труди давали…

Читати далі...

Сонце да Вітер

Із Вітром Сонечко розгуторило мову
Про силу, бачите, хто з них модніший був.
Звичайно за словцем балакали по слову,
А далі Вітер так на заклад навернув:
«Чи бачиш, їде ген собі козак по полю?
Як цупко він нап’яв на плечі кобеняк!…

Читати далі...

Пси

У селi в господаря жило два пси. Довелося якось повз ворота проїжджати незнайомцевi. Один пес вискочив, погавкав, доки чоловiк не зник iз очей, i повернувся до двору.
— Що це тобi дало? — спитав другий собака.
— У всякому разi не так нудно, — вiдповiв той.

Читати далі...

Мурашка і Свиня

Свиня з Мурашкою сперечалися, хто з них двох багатший. А Віл був свідком і побічним суддею.
— Чи ж багато у тебе хлібного зерна? — спитала з гордовитою посмішкою Свиня. — Ану-бо, поясни, шановна пані…

Читати далі...
1 2 3 4

Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.

Байки для дітей

Байки – це твори з коротким змістом, завдяки чому їх легко читати. Зазвичай такі розповіді містять багато гумору та сатири, що викликає посмішку у маленького читача, а це допомогає з легкістю зрозуміти сюжет і мораль байки. Дитина швидко запам’ятовує та цитує улюблену байку, що сприяє розвитку та зміцненню пам’яті. А якщо дитина не втомилась, на додаток можна прочитати ще одну байку або казку на вибір.Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.