TOU

Байки в українській літературі

Байка, як стародавній жанр літератури, народилась та здобула свою популярність ще в часи античності. Її засновником, так би мовити “батьком”, вважається Езоп, що мешкав у Стародавній Греції в VI столітті до нашої ери. У творах Езопа тварини виступали головними героями, а через їх образи автор висміював людські недоліки.

Мірошник

На річечці якійсь маленькій
Стояв собі млинок, і в нім Мірошник жив.
Хоч невеличкий млин, да, знаєш, чепурненький;
Раз по раз, день у день крутивсь, і гуркотів,
І хліба вистачав хазяїну чимало.

Читати далі...

Старий і троє молодих

Старий збиравсь садити деревце.
«Вже хай би будував; та як садить в ті літа,
Коли ідеш із цього світа!» —
Казали, бачивши оце,
Три юнаки, та ще й з Старого глузували:
«Щоб плід якийсь тобі твої труди давали…

Читати далі...
1 2 3 5

Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.

Байки для дітей

Байки – це твори з коротким змістом, завдяки чому їх легко читати. Зазвичай такі розповіді містять багато гумору та сатири, що викликає посмішку у маленького читача, а це допомогає з легкістю зрозуміти сюжет і мораль байки. Дитина швидко запам’ятовує та цитує улюблену байку, що сприяє розвитку та зміцненню пам’яті. А якщо дитина не втомилась, на додаток можна прочитати ще одну байку або казку на вибір.Байки в українській літературі з’явилися завдяки видатному таланту письменника Григорія Сковороди (1722-1794рр). Байки Сковороди, написані у прозі. Головниими персонажами рідко виступали люди, частіше це були біблійські образи. А вже у 19 столітті у розвиток байкового жанру зробили внесок Петро Гулак-Артемовський, Левко Боровиковський та Євген Гребінка. Інші відомі автори такі як Іван Франко та Борис Грінченко, також спробували себе в цьому чудовому жанрі. Однак найбільш відомим автором байок залишається Леонід Глібов, який здобув в українській літературі почесне визнання – байкар.