TOU

Який краще обирати манеж для дитини?

Манеж стає незамінним помічником у вихованні малюка, надаючи йому можливість безпечно досліджувати світ. Спочатку він використовується як тимчасова огорожа для створення безпечного простору, коли батькам потрібно залишити дитину без нагляду на декілька хвилин. Згодом дитячий манеж перетворюється на особистий куточок малюка, де він може будувати халабуди та складати свої іграшки. Це аксесуар довгострокового використання, який забезпечує комфорт та безпеку. Манеж зручний як для батьків, так і для дитини, полегшуючи виховний процес. Та щоб він послугував на всі 100%, радимо ознайомитися з основними параметрами вибору.

Які бувають манежі дитячі: види

Існують різні види манежів за будовою, включаючи огорожі, які обмежують простір у кімнаті, і повноцінні манежі з власним дном та стінами. Детальну інформацію про останні можна знайти на сайті https://new-baby.com.ua/dytyacha-kimnata/dytyachi-manezhi.

Особливо популярними є манежі-сітки, стіни яких складаються з міцної сітки на металевому каркасі. Вони легкі і компактні, мають квадратну форму, з м’якими пружними бортиками та твердим дном на ніжках. Зручно, що малюка видно крізь стінки, та він також не почуває себе самотнім. Такі манежі часто мають прикріплені кільця, щоб малюк міг вчитися вставати. Ці моделі використовують 7 місяців, коли дитина вже навчилася повзати. Це досить легкі складні конструкції, які легко переносяться та можуть бути використані на природі автономно за межами домівки.

Ще один тип – це ліжко-манеж, який поєднує в собі функції відпочинку та ігор. Моделі цього типу зазвичай мають дворівневу систему: нижній рівень для ігор, що використовується для діток після 6 місяців, та верхній ярус для новонароджених. Вони мають прямокутну форму та часто комплектуються додатковими сповивальними модулями та поличками для аксесуарів, що значно розширює їх функціональність. Купити дитяче ліжко-манеж також можна як мобільний варіант, за допомогою якого зручно сформувати альтернативну зону відпочинку для малюка.

В загальному, такі манежі мають обмеження за вагою дитини до 15 кг, тому їх частіш використовують до 3-х років. Зручно купувати моделі, які складаються у чохол та не займають багато місця при зберіганні або транспортуванні.

Про що ще не забути при виборі манежу?

Основним критерієм є безпека: модель має бути міцною, стійкою, без гострих кутів чи виступів, які могли б нашкодити малюку. Замки на дверцятах повинні бути надійними та односторонніми (на зовнішню сторону).

Далі йде розмір та форма. Важливо, щоб аксесуар гармонійно вписувався у вільне простір вашого житла і водночас був достатньо великим для того, щоб малюк міг вільно грати та рухатися. Також врахуйте матеріали, з яких зроблений манеж. Краще за все це:

  • сітка з дрібною коміркою;
  • нейлон;
  • льон.

Усі матеріали, в тому числі корпусу, мають бути безпечними, не містити токсичних складових чи різких запахів. Простота догляду також є важливою: переконайтеся, що манеж можна легко очистити, він не вимагає спеціального догляду, а чохли легко знімаються і миються.

Щодо портативності, це залежить від вашого способу життя. Якщо ви плануєте часті поїздки, варто вибрати манеж, який легко складається та має сумку для перенесення.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями: