TOU

Чому рипить сніжок

Чому рипить сніжокА й справді, чому рипить сніжок?

Не знаєте? То я вам розповім.

Якось ішов лісом Дід Мороз. Нечутно, по м’якому, наче вата, сніжку. Стомився. Присів на пеньок, а мішок з гостинцями поруч поклав. Довгу бороду гребінцем розчесав. Дивиться, аж під ялинкою зайчик сидить і плаче. Дідусеві жаль стало зайчика.
Підійшов до нього та й питає:

— Чому це ти, вуханчику, плачеш?

А той, схлипуючи, відповідає:

— Заблукав, додому нія-а-ак не втраплю-ю!

Здивувався дідусь: отакої — заєць і раптом заблукав у лісі. Як же те могло статися? Все ще схлипуючи, куцохвостий розповів старому свою пригоду.

Уранці він гуляв з братиками та сестричками на галявині. їм було весело та добре стрибати в снігові кучугури, що й незчулися, як мисливець надійшов.

Пролунав постріл. Зайченята кинулися тікати. Найдалі, в лісову гущавину, забіг той зайчик, якого оце й зустрів Дід Мороз…

Добрий дідусь заспокоїв малюка, і вони разом швидко знайшли стежину до заячої хатки. А там зібралися його братики й сестрички. Всі живі та здорові.

Мама з татом вже ходили шукати свого найменшенького. Шукали, шукали, вже й журилися. Ото радості було, коли побачили свого синочка
та ще й з Дідом Морозом!

Дідусь привітав усю заячу родину з Новим роком, гостинці роздав, кожному по великій соковитій морквині. А на прощання, пригладжуючи довгу бороду, сказав:

— Я зроблю так, що сніжок рипітиме. Щоб ви, зайці, чули, коли хтось буде до вас підкрадатися.

Як сказав, так і сталося: відтоді сніжок і рипить, тобто попереджає зайчиків та інших звірів про небезпеку. Ось так: рип-рип, хтось іде!

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями:
Можливо вам буде цікаво:
5 2 голосів
Рейтинг статті

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі