Як автобус мандрував

Як автобус мандрував

Був собі автобус. — Ну і що? — скажеш ти.— Автобусів тисячі. Воно правда: у світі немало цікавіших речей. Та незвичайні пригоди трапились саме з простим приміським автобусом, до всього ще й не новим. Отож був собі веселий деренчливий автобусик з потертими сидіннями і припилюженими боками. Його колеса добре знали …

Дивитись далі...
Загублене серце

Загублене серце

Ту-тук! Ту-тук! Ту-тук! Серце шалено стукотить у грудях, мало не вискочить, а заєць мчить щодуху, аж вітер свистить у вухах. Донизу — що й світ обертом, далі під гору, під гору… От-от дожене хижий лис, от-от упіймає… Раптом шлях перетнуло глибоке провалля. Здавалось, це понад заячі сили, але рятунку не …

Дивитись далі...
Казка про галантного кавалера

Казка про галантного кавалера

Молода яблунька у приміському саду зацвіла цього року вперше. Була вона вже височенька, цвіту на гілках розсипалось рясно-рясно, і вона невимовно пишалася ним. — От побачите,— шелестіла то до одної, то до другої своєї сусідки — старих розлогих яблунь,— побачите, скільки плодів буде в мене восени. Великих, одне в одне, …

Дивитись далі...
Тисяча парасольок

Тисяча парасольок

Хочу розповісти про дівчинку, яку ти недавно бачив. Пам’ятаєш, у магазині: вона сердилась, аж ніжкою тупала, бо мама не хотіла їй купити… ой, забула що. Чи то іграшку, чи хустинку-носовичка, чи щось інше. А оце дівчинці (звуть її Улянкою) захотілося нової парасольки. — Купи! — смикала вона маму за рукав. …

Дивитись далі...
Цикламен

Цикламен

Наталочка любила квіти, тому на день народження їй подарували троянди, і хризантеми, і книжку з намальованими квітами. А тітка Оля принесла горщик з цикламеном. Пишні букети стояли, стояли та й почали в’янути; квіти на сторінках книжки були красиві, барвисті, але ні про що не вміли говорити. А скромний непримітний цикламен …

Дивитись далі...
Три дні старого року

Три дні старого року

Настуня сиділа на кухні одна. Скоро Новий рік, а їй проте нітрохи не весело. Тато у своїх важливих справах поїхав аж на Кавказ, мама захворіла. Учора вона ходила удвох з Настунею по ялинкові іграшки й, видно, простудилася. Що ж це буде за свято?! А дідусь-лісовичок з учорашніх покупок стоїть на …

Дивитись далі...
Арніка

Арніка

У горах Карпатах на полонині Цалул росла маленька арніка. Навколо стояла тисяча різних трав і тисяча квітів, вони лепе­тали під вітром і слухали казки про Чугайстра. А маленька арні­ка цілі дні дивилася на сонце. — Яке воно миле й усміхнене! — говорила рослинка.— Я б хотіла бути схожою бодай на …

Дивитись далі...
Іди, іди, дощику

Іди, іди, дощику

Купила мама Василькові гумові чоботи. Тільки взути їх ніяк: сонячно, сухо. У всьому селі жодної калюжі. А Дощ іти не квапиться. Дрімає собі у хмарині, в тій, шо зачепилася за верхівку тополі на вигоні. Пооглядав Василько чоботи, поприміряв та й подався на вигін, до тополі. — Дошику,— гукає,— іди, щоб …

Дивитись далі...
Каша

Каша

Пройшов дощ, пісок вологий, то дівчатка пекли торти: один з ромашками, другий з нагідка́ми, третій, найкращий, з трояндовими пелюстками. Івась допомагав, квіточки збирав. Коли раптом, мов шуря-буря, не знати звідки з’явився змій. Був він трошки дурний, але ж зовні того не видно. — Ану, хто буде зі мною битися? — …

Дивитись далі...
Небилиці про рукавиці

Небилиці про рукавиці

Чи ви знаєте, чому восени жовтіє листя на деревах? Звичайно, через сонечко. Воно втомилося, стало сонне, блякле, неяскраве, а дні сірі, мов дикі гуси, а дощик довгий, плюскає й плюскає. Ось такої пори дерева вмикаються, наче жовті люстри, і світять, світять замість сонця. Навіть опавши, листя лягає долі, мов кружало …

Дивитись далі...
Ярмарок

Ярмарок

Пробудився зайчик, чує — хурчать мотори, шурхотять колеса, їдуть, їдуть «Жигулі» й «Запорожці», «Волги» й «Москвичі»… —    Звідки вас стільки? —    З Самбора! —    Зі Снятина! —    З Хотина й Новоселиці! —    А куди ви? —    У Косів, на ярмарок! Узбіччям між кущами квапиться лисиця з найстаршою дочкою Лискою. —   …

Дивитись далі...
Писанка

Писанка

– Кудкудак! Кудкудак! Знесла яйце, як кулак! – закудкудакала курка на весь двір. – Та гарне ж: схоже на білий світ. Бо в світі сонце, а в яйці золотий жовток. Кудкудак! Під хатою на стільчику грілась проти сонечка бабуня Марія. –    Яйце? Та кругле, біленьке! Візьму його на писанку. І …

Дивитись далі...
Молоданчик

Молоданчик

За Прутом є село, за селом — гора, а на горі лісок-перелісок, такий невеличкий, що його можна оббігти довкола. У тому лісочку живе мавка-зеленавка, мала, як і він. Взимку вона спала в сухому листячку, а поверх листя лежав сніг. Але прийшла весна, сніжок розтав, і мавка прокинулась. — Що це …

Дивитись далі...
Як до жабок говорити

Як до жабок говорити

Приїхала Ксаночка в село до бабусі. Та й така біда: стоїть вишня в спілих вишнях, наче у коралях, але ж равлик на гілці, рогатий – ще вколе. На городі маківки, молоденька морковочка, а хтось сидить у калині на межі та все: вуд-вуд! вуд-вуд! Лячно… – Ксаночко! – кличуть сусідські дівчатка. …

Дивитись далі...
Макове князювання

Макове князювання

Край села у хмарах бузку стояла собі хата. Коло хати квітник, за квітником сад-город, а далі розлоге широке поле. У квітнику красувалися маки, рожі, чорнобривці, у садочку стигли вишні, груші, запахущі яблука-антонівки, а в полі половіли пшениці. От вийшла з хати Мариночка та й замилувалась: – Ти, рожо, повна й …

Дивитись далі...
Мільйон мільйонів сестричок

Мільйон мільйонів сестричок

Сніжинка народилася високо в небі у великій волохатій хмарі. — Бабуню хмаро, – мовила вона. – Чому ми так далеко від землі? — Щоб першими побачити, як з холодних висот надходить зима, – лагідно пояснила хмара. — Бабуню хмаро, а навіщо нам стрічати зиму? — Щоб землю вкрити білою ковдрою, …

Дивитись далі...
Прощання з вербою

Прощання з вербою

Пізньої осені господар позгрібав у саду листя, сів на лавку й задумався. — З горіха я маю мішок горішків, яблуня дала три ящики яблук, зі слив і вишень наварили варення, — розмірковував він. — Тільки з верби нема нічого. Треба її зрубати. — Ой ні, — зашуміла верба. — Обітни …

Дивитись далі...
Заячий пастух

Заячий пастух

Уже кілька днів Михайлик бігав у ліс і довго, дотемна, бродив далекими стежками й сіножатями. Заблудитися він не боявся; ліс підходив до самої їхньої хати й був для нього, як домівка. Він знав, де росли дрібні пізні опеньки, де назбирати шипшини, а де сизих терпких ожин. Знав, де звичайно ховалися …

Дивитись далі...
Казка про колядку

Казка про колядку

Там, де синіє Говерла, Карпатські гори найсуворіші. На всі боки стримлять верхи — безлюдні, дикі, неприступні. Смереки на них не ростуть, а ті, що стоять ген нижче, однобокі й обшмульгані вітром. І раптом коло самої Говерли, серед непрохідних ялівців — будинок. Так-так, мурований, під червоним черепичним дахом. Хмари переволочують через …

Дивитись далі...