TOU

Математична країна

Математична країна1. Сорок дві африканські мавпочки вирішили збудувати прекрасне місто. Але 17 з них, почувши, що треба буде самим будувати, відмовилися. 15 мавпочок не вміли нічого робити, окрім як їсти банани, а ще п’ять так журилися невідомо чому, що тільки те й робили, що плакали. Тому-то ці всі мавпочки і відмовилися від побудови міста. А зводити красень-місто залишилися тільки веселі та працелюбні мавпочки.

Порахуйте, скільки їх будуватиме місто.

2. Своє місто мавпочки назвали Додавалія. А назвали його так тому, що дуже любили додавати. Їм не подобалося, коли щось зменшувалося, чи коли від чогось щось віднімалося. Адже, ви, мабуть, також згодні, – сумно, коли стає менше друзів чи просто цукерок.

Перше, що зробили мавпочки у своєму місті, так це посадили на клумбах квіти. Кожна з мавпочок посадила по дві квітки.

Скільки квітів посадили всі мавпочки у місті?

3. На одну з найвищих веж веселі мавпочки вирішили запросити їх товариша півника Золотий Голосочок. Коли півник побачив, на якій гарній вежі він буде сидіти та споглядати місто, то одразу ж погодився. Тепер він повідомляв про настання кожної години з п’ятої ранку до дев’ятої вечора своїм дзвінким співом. Тож відтепер кожен мешканець міста міг дізнатися котра година.

Друзі, порахуйте, скільки разів на добу повинен був співати півник?

4. В один з чудових днів до міста мавпочок Додавалії почали сходитися друзі. Першим до міста завітав бегемотик Тимко. Він був не просто собі бегемотиком, а замріяним бегемотиком, який дуже любив небо. У нього навіть шкіра була не темно-сірого кольору, як у всіх бегемотів, а небесно-блакитного. Тимко любив лежати на травці, дивитися у небо та рахувати хмарки. За годину він нарахував їх десять штук.

Скільки хмарок бегемотик Тимко нарахує за п’ять годин?

5. Через те, що Тимко любив небо, йому дуже подобалися повітряні кульки. Він їх приніс до міста мавпочок, такі гарненькі: 4 червоних, 5 синіх, 3 жовтих, 2 жовтогарячі, 7 зелених.

Скільки всього кульок було у бегемотика?

6. Завітала до нового міста своїх подружок-мавпочок і жабка Квакуха. Вона була страшенною щебетухою. Більш за все ця щебетуха любила хоч з ким-небудь порозмовляти і будь про що. Мешканці міста підрахували, що за добу Квакуха може проговорити не зупиняючись десять годин. А спить вона дванадцять годин на добу. Підрахуйте, скільки ж годин на день Квакуха мовчить.

(Підказка: для цього вам треба знати, скільки годин в одній добі.)

7. Мешканцям міста було дуже цікаво дізнатися: а скільки годин наговорить Квакуха за десять днів. Давайте й ми порахуємо.

8. До міста незабаром завітав і крокодил Дон. Всі були цьому дуже раді, адже Дон любив влаштовувати для своїх друзів різноманітні розваги. Колись його запрошували виступати в цирку, але він відмовився. Крокодил вибрав волю, а не сите життя у клітці, а ще до того ж не міг спокійно дивитися на те, що багато його знайомих тварин тримають у клітках. Тож Дон з задоволенням насолоджувався свободою і радо розважав друзів різноманітними трюками. Один з них називався “Крокодилові сльози”. Варто було крокодилові за когось порадіти, як сльози радості починали литися струмками з його очей. Кожна сльоза Дона була близько одного мілілітра. За хвилину з правого та лівого ока крокодила витікало по п’ятдесят сльозинок.

Скільки треба було б крокодилові хвилин, щоб наплакати у тазик триста мілілітрів сльозинок?

9. Для іншого трюку крокодилові виділили цілий міський фонтан. Дон заліз туди і почав пускати водяні бульки носом. Це так усім подобалося. З кожним видихом крокодил випускав п’ятнадцять великих, двадцять середніх і двадцять вісім маленьких бульок.

Скільки всього бульок випускав Дон за один видих?

10. До міста в гості залетіли три гарненьких Сонечка. Всім відомо, що Сонечка мають на своїх чорних крильцях красиві чорненькі цяточки. В одного з Сонечок було дванадцять цяточок, в другого – на п’ять менше, ніж у першого, а в третього на два менше, ніж у другого.

Порахуйте, скільки цяточок було у кожного Сонечка?

11. Одного ранку до країни Додавалії завітав найвеселіший у світі Страус. Він прилетів на чарівній хмаринці, тож стрибнув у місто просто з неба. Страус цей прославився тим, що стрибав лише на п’ятдесят сантиметрів нижче за Кенгуру.

На яку висоту стрибав Страус, якщо відомо, що Кенгуру стрибав на чотири метри і п’ятдесят сантиметрів?

12. Всі мешканці міста були великими ласунами, а Сонечка вміли готувати дуже смачні коктейлі. Для їх приготування вони використовували пилок кульбабок, фіалок, лілії, пелюстки волошок, листочки м’яти, росу з троянд.

Скільки складників входило у коктейль, який готували Сонечка?

13. Сонечка приготували коктейлі і налили їх у квітки лілій, що слугували філіжінками. Потім почали рахувати, скільки коктейлів приготував кожен з кулінарів. Одне Сонечко розлило свій коктейль у 24 квітки лілій, друге на 6 менше, а третє на 4 більше, ніж друге.

То по скільки друге і третє Сонечка приготували коктейлів?

14. Тільки-но всі вмостилися пити смачні солодкі коктейлі, як до країни прилетіли два інопланетних гості. Один з них був зеленого кольору, а інший – жовтого. Згодом з’ясувалося, що зеленого звали Рік, а жовтого – Тік. Мешканці міста запропонували їм скуштувати коктейлю. Гості були вдячні за такий смачний напій і у відповідь запропонували всім пригоститися інопланетними цукерками. Цукерки були великі, завдовжки в один метр. І було їх у гостей двадцять сім.

– Цікаво, – замислився бегемотик Тимко, – якою буде довжина цих цукерок, якщо їх викласти в одну лінію?

Друзі, давайте допоможемо бегемотикові вирахувати загальну довжину цукерок.

15. Смачні цукерки припали до вподоби мешканцям міста. Ну, а після солодощів, звісно, треба побавитися у ігри. Тому і гості, і господарі відправилися кататися на гірках. У місті гірок було три. Одна велика, друга середня, а третя маленька. Ріку та Тіку, інопланетним гостям, дуже сподобалася ця розвага. У них дома не було жодної гірки. Тому Рік з’їхав з великої гірки 26 разів, з середньої 32 рази, а з маленької на п’ять разів менше, ніж Тік з великої. Тік, у свою чергу, з великої з’їхав у три рази менше, ніж Рік з великої, з середньої на п’ять більше, ніж з великої, а з маленької на два більше, ніж Рік.

Заплутатися можна, але ви все ж таки порахуйте, скільки всього разів з’їхали з гірок Рік і Тік?

16. До міста залетіло Слоненятко. А чому залетіло? Та тому, що саме у той час воно поверталося з кругосвітніх мандрів на повітряній кулі. Слоненятко привезло усім смачне морозиво різних сортів. А точніше: п’ять порцій шоколадного, малинового на три порції більше, апельсинового на шість порцій більше, ніж малинового та бананового морозива, якого на сім порцій більше, ніж апельсинового.

Порахуйте, скільки порцій бананового морозива привезло с собою Слоненя.

17. Коли всі ласували морозивом, несподівано з неба прилетіло чотири чудернацькі інопланетні мухи. У кожної з них було по шість лапок.

Скільки лапок було у всіх інопланетних мух?

18. Мухи сказали, що Тіку та Ріку вже час вертатися додому, бо матусі дуже хвилюються, куди ж поділися їх синочки. Тік та Рік були слухняними і не любили заставляти хвилюватися свою матусю. Тому вони попрощалися зі своїми новими друзями з мавпячого міста Додавалії, та полетіли додому. Тік робив чотирнадцять махів крилами на секунду, а Рік на п’ять махів більше.

Скільки махів крилами робив Рік на секунду?

Ну, а мешканці країни Додавалії знову зажили, як і раніше, добре і щасливо, з нетерпінням чекаючи на своїх інопланетних друзів.

Вони знали, що чим більше у них та їхнього міста друзів, тим краще.

Якщо сподобалось? Поділіться з друзями:
0 0 голосів
Рейтинг статті

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі