TOU

П’ятеро друзів

Сьогодні, я розповім тобі про п’ять добрих товаришів.
Жили-були четверо братів та їх слуга. Власне, слуга не був слугою. Більш досвідчений і сильний, ніж інші, він швидше був порадником і ватажком. Звали його Кремезний, бо він був присадкуватим, кремезним і сильним. Ім’я першого брата було Задирака, і він теж його виправдовував. Другий брат, Каланча, був найвищим з усіх. Третього брата за ощадливість і обачність прозвали Скарбник. А ім’я четвертого брата, наймолодшого і найменшого на зріст, було Малюк.
П’ятеро друзів тинялися світом, роблячи великі подвиги, доки якось не підійшли до золотого міста,
яким правив могутній цар.
— Що користі здобувати славу та честь по крихтах? -сказав Кремезний. – Давайте завоюємо собі царство, і наші імена житимуть вічно.
Інші погодилися з ним, і вони наблизилися до воріт золотого міста. Задирака кинув виклик, і тут почалася велика битва, в якій відзначився Каланча. Врешті-решт цар був убитий, і місто здалося на милість переможців.
І тут постало питання, кому з п’яти друзів бути царем.

Брати в один голос заявили, що правити повинен Кремезний, їхній ватажок, але той відмовився, запропонувавши замість себе Задираку. Задирака першим кинувся у бій, сміливо кинувши виклик. Проте Задирака не погодився і запропонував у царі Каланчу, додавши, що він відзначився більше інших у битві. Каланча ж доводив, що правити має ошадний Скарбник, бо в місті дуже
багато всякого добра. Але Скарбник у свою чергу сказав, що царем має стати Малюк, бо він самий
маленький і слабкий, найбільше потребує допомоги і ніколи не зможе завоювати собі царство один. А Малюк заявив, що він дуже слабкий, щоб бути царем. Так вони сперечалися кілька годин, і нарешті вирішили, що керуватимуть містом спільно разом.
А тепер глянь на свою ручку.
Ці п’ять добрих друзів завжди готові послужити тобі. Ось твій великий палець. Це наш знайомй Кремезний, бо він товстий та сильний.
Вказівний палець – це, зрозуміло, Задирака. Коли люди сваряться з кимось, то завжди вказують саме цим пальцем. Каланча – це середній палець, він довший за інших. Наступний пальчик – Скарбник. Коли ти виростеш і у тебе буде перстеник, ти носитимеш його на цьому пальці. А твій мізинець, такий маленький і слабкий, це і є Малюк.
Ось бачиш, мій любий, і в тебе є п’ять вірних помічників, готових послужити тобі. І вони,
без сумніву, завоюють для тебе золотий трон.

0 0 голосів
Рейтинг статті

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі