TOU

Русалонька

РусалонькаГлибоко-глибоко на морському дні, в прекрасному царстві, жив зачарований підводний народ, напівлюди-напівриби.

Правителем його був цар Тритон, і мав він сім дочок-русалочок. Наймолодша з них, Аріель, мала чарівний голос і дуже любила співати.

Був день концерту у царському палаці, і Себастьян, придворний композитор, збирався ознайомити слухачів зі своєю новою симфонією.

Шість сестер Аріель тримали велику морську мушлю. За знаком Себастьяна вони мали відкрити її, щоб звідти з’явилася Аріель і заспівала.

Але коли сестри відкрили мушлю, Аріель там не було. Раковина була порожня!

– Аріель!- закричав цар Тритон.

Але донька не чула його. Вона зовсім забула про концерт і запливла далеко – далеко від палацу.

Аріель та її найкращий друг, рибка на ім’я Флаундер, проводили більшу частину часу, досліджуючи затонулі кораблі. Щоразу, коли вони знаходили скарби: зношену защіпку, або іржаву лампу, Аріель додавала їх до своєї колекції, яку переховувала в печері.

– Дивись, Флаундере! – вигукнула Аріель. — Може, Скаттл знає, що таке.

І вони виплили на поверхню, щоб знайти чайку на ім’я Скаттл.

Аріель показала Скаттлу свій новий скарб.

– Хммм, – простяг той. — Здається мені, що це «чесалка». Люди використовують її, щоб розчісувати волосся. Ось дивіться!

Він скуйовдив виделкою пір’я на голові.

І тут Аріель згадала, що має співати на концерті. Вони з Флаундером поспішили назад до палацу.

Весь цей час за Аріель за допомогою блискучого магічного міхура спостерігала зла морська відьма Урсула, яка ненавиділа царя Тритона і жила неподалік у похмурому гроті.

Цар Трітон лаяв Аріель у палаці за те, що дочка пропустила концерт, а головне за те, що вона спливає на поверхню моря. Цар боявся за Аріель, тому попросив Себастьяна наглядати за неслухняною принцесою.

Тепер Себастьян мав всюди слідувати за Аріель. Невдовзі після розмови з батьком, русалонька побачила, як нагорі рухається щось велике.

— Цікаво, що це таке? — спитала вона у Флаундера.

І перш ніж Себастьян зміг її зупинити, вона піднялася на поверхню.

Нагорі Аріель побачила величезний корабель. Підтягнувшись до краю палуби, вона почала розглядати команду. Найбільше її зацікавив гарний юнак, якого інші люди звали принц Ерік. Він милувався подарунком на день свого народження: статуєю на повний зріст, що зображала його самого.

— Насувається буря! — раптом закричав матрос на містку.

Корабель почав здійматися та опускатися на хвилях. З моторошним тріском у щоглу вдарила блискавка, судно спалахнуло.

— Залишити корабель! – скомандував Ерік.

Матроси спустили на воду рятувальні шлюпки та перебралися до них. Але перш ніж Ерік сам встиг зістрибнути з палуби, вибухнув пороховий склад, і непритомного принца, викинуло в океан. Аріель кинулася до уламків, щоб врятувати юнака. З останніх сил русалонька відтягнула його до берега і витягла на пісок.

Скаттл послухав, чи в Еріка б’ється серце. Щоправда, він спробував почути серцебиття на нозі і зробив висновок, що принц помер. Але Аріель чула його подих. Вона відкинула волосся і тихо заспівала для Еріка.

В цей час на березі почулися голоси. Аріель кинулася у воду і, сховавшись за великим каменем, почала спостерігати. Вона побачила, як дядько принца Грімсбі з собакою на прізвисько Макс знайшли живого і неушкодженого Еріка і відвели його в замок. Принц так і не побачив Аріель, він лише чув її чарівний голос.

А русалонька закохалася в гарного юнака.

Аріель попливла до печери, щоб помріяти про Еріка серед своїх скарбів. Їй навіть вдалося розшукати на дні статую, яка зображала принца.

Але незабаром у печері з’явився батько. Себастьян розповів цареві, що Аріель закохалася і закохалася в людину! Цар був у нестямі.

— Русалки та люди не повинні зустрічатися! – гримів Тритон.

— Але я люблю його, – тихо відповіла Аріель.

Тритон остовпів.

Потім він підняв свій тризуб і знищив усі скарби дочки.

Тритон поплив до палацу, а з-за каменів вислизнули двоє слуг підлабузників злої чарівниці Урсули – мурени Флотсам і Джетсам.

Бідолашна дитина, – сказав Флотсам, – ти у великій біді.

Але ми знаємо декого, хто міг би тобі допомогти додав Джетсам. – Когось, хто може зробити всі твої мрії реальністю.

Аріель глянула на мурен.

— Я вас не розумію, — пробурмотіла вона.

— Урсула… могутня чарівниця – улесливо промовив Флотсам.

— Морська відьма! – жахнулася Аріель.

— Тільки уяви собі, ти будеш разом із принцом… Назавжди! – прошипів Джетсам.

Флаундер та Себастьян були категорично проти, але Аріель попливла на зустріч із Урсулою.

— Заходь, заходь, люба моя! – захихотіла Урсула. — Я чула, що ти закохалася в людину.

Що ж, люба, твою проблему легко вирішити: ти теж маєш стати людиною!

— А ти можеш мені допомогти? – Видихнула Аріель.

— Звичайно, — неприємно засміялася Урсула. – Я приготую чарівне зілля. На три дні ти перетворишся на людину. Якщо принц поцілує тебе до заходу сонця третього дня, ти залишишся людиною назавжди. Якщо ні, ти знову перетворишся на русалку і навіки станеш моєю рабинею!

Лише секунду вагалася Аріель, а потім не дивлячись поставила свій підпис.

Але Урсула, звичайно, не збиралася допомагати задарма.

— А натомість я хочу твій голос! — промовила відьма.

Потім Урсула прочитала заклинання. З нічого виникла велика хмара і огорнула Аріель. Голос русалочки виплив із її горла в намисто з раковин на шиї Урсули. Майнув спалах, і хвіст Аріель почав перетворюватися на ноги.

—Тепер можеш йти до свого принца, – сказала Урсула.

Без звичного хвоста пливти Аріель було важко і Себастьян та Флаундер допомогли їй піднятися на поверхню. Там вона з цікавістю стала розглядати свої ноги.

А принц Ерік, щодня після бур,і шукав на березі дівчину, що врятувала його. Він дуже зрадів, побачивши Аріель, і запросив її до свого замку.

За вечерею Аріель побачила поряд зі своєю тарілкою «чесалку» і почала розчісувати волосся!

Наступного дня Ерік та Аріель вирушили кататися на човні і запливли в тиху лагуну. Себастьян, Флаундер і Скаттл, сховавшись у очереті, бачили, як Ерік нахилився вперед, щоб поцілувати Аріель. І коли він уже майже торкнувся її губ – хлюп! — Флотсам і Джетсам перевернули човен. Урсула, яка стежила за ними за допомогою чарівного міхура, задоволено посміхнулася.

Але чаклунка все ще боялася, що принц поцілує Аріель до заходу сонця наступного дня, і тому вирішила перетворитися на чарівну дівчину з блискучим чорним волоссям на ім’я Ванесса.

Ерік стояв на своєму балконі, освітлений променями місячного світла.

Він думав про Аріель і про те, який чудовий день вони провели сьогодні вдвох. Раптом він почув, як хтось співає чарівним голосом. Він не міг повірити своїм вухам: це був голос дівчини, яка врятувала його!

Принц Ерік збіг сходами і побачив Урсулу у вигляді Ванесси. Він був так захоплений її чарівним голосом, що миттєво забув про Аріель.

Він сказав Грімсбі, що одружується з Ванесою наступного дня на борту свого корабля.

Погані звістки розбили серце Аріель, але робити нічого. Вона навіть не підозрювала, що красуня Ванесса — це відьма Урсула, що змінила свій зовнішній вигляд.

У день весілля Аріель сиділа на краю води з Флаундером та Себастьяном, як раптом з’явився Скаттл. Він розповів їм правду про перетворення відьми на дівчину Ванессу. Аріель та її друзі кинулися на корабель. Посеред весільної церемонії зграя птахів, очолюваних Скаттлом, налетіла з усіх боків на наречену. Скаттл зірвав із неї намисто і кинув його на палубу.

Золотистий туман піднявся над зламаною мушлею, став голосом і повернувся до Аріеля. Переповнена радістю, вона заспівала, і Ерік кинувся, щоб поцілувати її.

— Занадто пізно! – Закричала Ванесса. – Сонце вже сіло. Аріель – тепер моя!

З жахом гості побачили, як до Ванесси повертається її справжнє обличчя. Аріель спробувала втекти, але впала: вона знову стала русалкою. Урсула схопила беззахисну дівчину й потягла на дно моря.

Раптом перед ними з глибини виринув цар Тритон і перегородив дорогу відьмі.

—Відпусти Арієль – наказав він.

Тоді Урсула показала йому золотий сувій, підписаний Аріель. Не роздумуючи жодної секунди, цар Тритон направив свій золотий тризуб на сувій і замінив ім’я дочки на своє власне. Тепер він став полоненим Урсули. Аріель була вільна.

—Нарешті! — заревіла Урсула і схопила золотий тризуб. — Тепер я стану морською володаркою!

Зла чарівниця почала швидко рости, як мильна бульбашка, піднялася над водою і закрутила навкола корабля Еріка величезний вир.

Але принц спрямував корабель прямо на відьму, що височіла перед ним. Під судном утворилася величезна хвиля, корабель піднявся, і висока щогла наскрізь проколола злу чаклунку. Пролунав гучний вибух.

За мить на поверхні залишилися лише щупальця, що звивалися. Заклинання морської відьми втратили силу! Тризуб опустився на дно поряд із печерою. Тритон підібрав його і знову став володарем підводного царства.

Без злої Урсули життя в підводних володіннях царя Тритона пішло звичною чередою. Але Аріель знову стала русалкою і не могла бути зі своїм коханим принцом Еріком. Тритон бачив, як нещасна його дочка. І він скористався своєю чарівною силою, щоб знову наділити русалочку ногами. Цар, Флаундер і Себастьян знали, що нудьгуватимуть без Аріель, але розуміли, що тільки поряд із коханим їй буде добре.

А принц Ерік і Арієль невдовзі одружилися і жили довго і щасливо.

5 1 голос
Рейтинг статті

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі