Дитяча кімната змалку створює у її господаря почуття відповідальності, формує певний спосіб життя та стимулює розвиток дитини. При цьому функціональність та комфортність простору не в останню чергу залежать від меблів. Всі предмети інтер’єру мають бути не лише стильними, а й ергономічними, надійними, корисними. В даній статті ми розглянемо основні нюанси вибору меблів у дитячу кімнату.
Фото https://aklas.ua/. Комплект парта та стул FunDesk
Які меблі мають бути в дитячій
Дитяча кімната — не зовсім звичайне приміщення, адже її функції дуже різнопланові. Вона може використовуватися в якості спальні, вітальні, особистого кабінету, ігрової зони. В дитячій кімнаті необхідно продумати зберігання великої кількості речей і залишити максимально багато простору для навчання та розваг. В такому приміщенні не обійтись без наступних меблів:
- Ліжко — для дітей зазвичай обирають конструкції середньої жорсткості, які забезпечують комфортний сон та сприяють нормальному розвитку хребта. Альтернативою ліжку може стати диван з якісним та простим механізмом розкладання.
- Стіл — епіцентр кімнати будь-якого школяра. Він має бути безпечним та функціональним, зі стільницею достатніх розмірів. Найкращим варіантом є дитяча парта, яка регулюється по висоті.
- Комп’ютерне крісло — має бути зручним та приємним на дотик. На ринку представлені моделі із різним набором налаштувань. Оптимальним рішенням стане крісло з регулюванням висоти сидіння та нахилом спинки, механізмом гойдання та підлокітниками.
- Меблі для зберігання — діти багато часу проводять за уроками та відвідують різні секції, тому знадобиться не лише основна шафа, а й велика кількість полиць та тумбочок для зберігання підручників, зошитів, спортивної форми.
Фото https://aklas.ua/. Комплект парта та стул FunDesk
При виборі конкретних меблів варто врахувати розмір кімнати. При цьому оптимальна висота шафи для дитячої — 1,80 метрів, а глибина — 50-60 сантиметрів. Ліжко краще обирати завдовжки на 10-15 сантиметрів більше за актуальний зріст дитини.
Матеріали меблів
Меблі в дитячій кімнаті повинні бути не лише стильними, а й зручними, надійними, екологічними. Безпека дитини багато в чому залежить від міцності матеріалів та безпосередньо всієї конструкції. Перед покупкою меблів слід уточнити сертифікат якості. Придбати стіл, ліжко або шафу, які відповідають всім вимогам, можна, наприклад, в магазині aklas.ua. В каталозі цього маркету представлені меблі із різних матеріалів: від натурального дерева до ДСП.
Фото https://aklas.ua/. Ліжко дитяче Embawood
На думку багатьох оптильні меблеві вироби — звісно, з натурального дерева. Даний матеріал відрізняється екологічністю, міцністю та природною красою. Проте такі гарнітури не всім по кишені. Гарною альтернативою є легка, але міцна ДСП. У виробництві плит використовують найбільш безпечні компоненти, при цьому ДСП відрізняється простою обробкою, завдяки чому може імітувати практично будь-яку текстуру.
В свою чергу, м‘які меблі можуть виготовлятися із натуральної або штучної шкіри, текстиля. Для крісла можна обрати оббивку із акрилової сітки. Даний матеріал здатний повторювати природні вигини людини, забезпечує гарну терморегуляцію, легко чиститься.
Наостанок нагадаємо про візуальне виконання меблів. При виборі відтінку необхідно обов’язково брати до уваги вік та вподобання дитини. Крім того, важливо дослухатися думки психологів, які рекомендують орієнтуватися на темперамент дитини: наприклад, для холерика краще підходять блакитний, синій і зелений кольори, тоді як для флегматиків — червоний та помаранчевий. Також важливе значення має загальний дизайн приміщення.